poniedziałek, 18 styczeń 2021
sobota, 25 lipiec 2020 10:00

LOMA SYSTEMS - 50 lat specjalizacji w kontroli produktów i wykrywaniu zanieczyszczeń (1969-2019)

Firma Loma Systems – znany i ceniony w Polsce producent systemów kontroli produktów – obchodzi w tym roku 50-lecie działalności. Firma oferuje szereg sprawdzonych rozwiązań kontrolnych dla branży piekarniczej. W kolejne półwiecze Loma wkracza z przyszłościowym detektorem metali Loma IQ4, nowoczesnymi systemami kontroli RTG i solidnymi wagami dynamicznymi.

Firma Loma od początku swojej działalności postawiła na trzy kluczowe wartości: trwałość sprzętu, wysoką jakość wykonania i innowacyjność. Te wartości nie zmieniły się do dziś – nowa seria detektorów metali IQ4 dziedziczy je wszystkie. Wprowadzenie serii IQ4 umacnia firmę LOMA SYSTEMS® na pozycji lidera wśród producentów systemów kontroli produktów dla branży spożywczej. 

Jeszcze większa czułość, klasa ochrony przewyższająca wymagania normy IP69K w standardzie, duży ekran dotykowy oraz zmienna częstotliwość detekcji to najważniejsze cechy nowych detektorów Loma. Firma opracowała serię IQ4, bazując na swoim 50-letnim doświadczeniu w rozwijaniu zaawansowanych technologii detekcji metali. Systemy detekcji Loma IQ4 zaspokajają typowe potrzeby związane z kontrolą produktów, zapewniając jeszcze więcej korzyści w dziedzinie wydajności, użyteczności, jakości i elastyczności, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Ponadto są to urządzenia, które mają przetrwać w najtrudniejszych warunkach (zgodnie z mottem firmy „Designed to survive”).

Dzięki połączeniu udoskonalonej autokalibracji (tj. automatycznie wspomaganego uczenia detektora nowych produktów) i wyrafinowanych algorytmów przetwarzania sygnału, IQ4 zapewnia zauważalny wzrost skuteczności i wydajności wykrywania. W porównaniu z najbardziej skutecznym detektorem metali poprzedniej generacji, LOMA IQ3+ ST, nowy detektor IQ4 wykazuje nawet 35-procentową poprawę czułości wykrywania zanieczyszczeń metalicznych w najtrudniejszych do sprawdzania opakowaniach z folii metalizowanej.

IQ4 Head Only 1

Rozwiązania zastosowane w IQ4 umożliwiły firmie LOMA wprowadzenie technologii zmiennej częstotliwości także w detektorach rurowych i grawitacyjnych, w których ograniczenia techniczne nie pozwalały jej dotąd w pełni zastosować. Wszystkie detektory nowej generacji IQ4, dysponując pasmem 31-882 kHz, mogą automatycznie dobrać optymalną częstotliwość roboczą do każdego produktu, dlatego zmiany w produkcie lub w opakowaniu skutkujące koniecznością dostosowania częstotliwości nie wymagają już interwencji serwisu. Warto przypomnieć, że to właśnie firma LOMA jako pierwsza firma na świecie zastosowała technologię zmiennej częstotliwości w przemysłowych detektorach metali. Ponadto, dzięki zmiennej częstotliwości można łatwo kontrolować produkty w opakowaniach o różnych wielkościach i kształtach, zyskując lepszą czułość i stabilność.

W nowej serii IQ4 zastosowano większy 7-calowy ekran dotykowy ze zmodernizowanym, bardziej intuicyjnym interfejsem. Zmiany te wprowadzono, aby ułatwić obsługę, zapewnić lepsze monitorowanie stanu urządzenia i procesu kontroli oraz uprościć dostęp do zaawansowanych funkcji.

Nowe głowice IQ4 stosowane w detektorach taśmowych oferują w standardzie klasę ochrony IP69K, a w praktyce przewyższają jej wymagania. Zapewnia to urządzeniom ponadprzeciętną wytrzymałość i pozwala im pracować w trybie ciągłym w najtrudniejszych warunkach spotykanych w przemyśle spożywczym mokrym. Ta wysoka klasa ochrony obejmuje całą głowicę - w tym wewnętrzną powierzchnię bramki detektora, obudowę ze szczotkowanej stali nierdzewnej i ekran dotykowy, który nie wymaga już stosowania osłony zabezpieczającej przed wodą. W wersji „hygienic design” specjalna konstrukcja przenośnika i koszy na odrzuty zapewni jeszcze lepsze warunki czyszczenia, suszenia i odprowadzania wody.

Zgodnie z filozofią firmy LOMA tworzenia trwałych urządzeń, głowice detektorów metali IQ4 posiadają unikatowe niebieskie uszczelnienie, które umożliwia ich stosowanie w ekstremalnie trudnych warunkach - tam, gdzie są narażone na wibracje, wahania temperatury (np. przy kontroli zamrożonych produktów), mycie agresywnymi środkami chemicznymi lub wodą pod ciśnieniem.

Autokalibracja znacznie skraca czas wprowadzania nowych produktów, ułatwia zmianę ustawień i zapewnia długotrwałą pracę z optymalną czułością. Wykrywacze metali IQ4 są gotowe do użycia praktycznie zaraz po zainstalowaniu, a proces konfiguracji wymaga mniej czasochłonnej uwagi operatora i personelu technicznego. Wydłużeniu ulega natomiast czas efektywnej pracy.

IQ4 został zaprojektowany zgodnie z zaleceniami najważniejszych kodeksów dobrych praktyk produkcyjnych - w tym IFS, BRC i innych surowych kodeksów sieci detalicznych - oferuje też możliwość zapewnienia zgodności z wymaganiami przewidywanymi w przyszłości.

Systemy IQ4 wyposażono też w zaawansowany system walidacji PVS (funkcję okresowej walidacji detektora na linii produkcyjnej) oraz obsługę dostępu z zabezpieczeniem biometrycznym. Ponadto IQ4 współpracuje z oprogramowaniem TRACS przeznaczonym do raportowania.

Najnowszą technologię IQ4 firmy LOMA zastosowano także w systemach zintegrowanych (zwanych w terminologii LOMA systemami combo) łączących w jednym urządzeniu wagę kontrolną dynamiczną i detektor metali lub system RTG.

IQ4 Vertical Fall

Urządzenia zbudowane są ze stali nierdzewnej 304L - odporność na korozję czyni je bezpiecznym wyborem do kontaktu z żywnością i lekami. Wszystkie systemy mają zdolność uczenia się nowych produktów - w pamięci można zapisać do 100 pozycji o różnych charakterystykach i właściwościach. System przypisuje każdemu produktowi z listy optymalną dla niego częstotliwość pracy.

Toby Kemp, menedżer ds. marketingu globalnego w firmie LOMA SYSTEMS® komentuje: „Seria IQ4 to zwieńczenie naszej 50-letniej współpracy z przetwórcami, wielkimi sieciami detalicznymi i organizacjami takimi jak BRC. Nasze doświadczenie pozwala nam rozumieć obecne i przyszłe wyzwania związane z kontrolą produktów w przemyśle. Jesteśmy przekonani, że IQ4 jest tym wykrywaczem najnowszej generacji, którego przemysł potrzebuje.”

W Polsce pracuje około 1,5 tys. systemów kontroli Loma Systems – detektorów metali, systemów RTG i wag kontrolnych - wiele z nich w zakładach branży piekarniczej, gdzie warunki pracy bywają wymagające. Detektory metali Loma, cenione za trwałość, należą do najchętniej stosowanych w Polsce. Dynamicznie rośnie także ilość instalacji systemów rentgenowskich Loma.

Loma Systems loma systems 1600

ul. Marywilska 28

03-228 Warszawa

tel. +48 22 11 00 641

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.loma.com

Kontakt handlowy

Dominik Sitko

kom. 783 720 200

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI:

Systemy kontroli dla branży piekarniczej:

detektory metali

wagi dynamiczne 

systemy combo
(waga+detektor metali
lub system RTG)

urządzenia rentgenowskie

serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.