sobota, 31 październik 2020
czwartek, 03 wrzesień 2020 11:31

Uzyskaj do 70% bezzwrotnej dotacji - z EDORADCĄ to możliwe!

Przedsiębiorco, Ty i Twoja firma po raz ostatni macie szansę na pieniądze z tzw. Kredytu na innowacje technologiczne, które można pozyskać w ramach perspektywy finansowej 2014 - 2020. Na koniec do wzięcia jest 350 mln zł, a bezzwrotna dotacja może wynieść nawet 70% dofinansowania.

1 września, równo z dzwonkiem, rusza kolejna – 4 z 7 rund, w których można przystąpić do naboru wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 3.2.2 - Kredyt na innowacje technologiczne. Nabór kolejny raz ogłoszony został przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest to konkurs w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. Formuła kolejnej, 7 już, edycji tego konkursu jest godna uwagi dla przedsiębiorców z sektora MŚP, a to wszystko za sprawą procedury przekazywania uzyskanej dotacji. Wnioskodawca, którym możesz być Ty, ubiega się o kredyt inwestycyjny. Wsparcie to jest przyznawane na zasadach komercyjnych przez banki współpracujące z BGK. W trakcie spłacania otrzymanego kredytu, część jego kwoty pokrywana jest przez otrzymane dofinansowanie, tzw. premię technologiczną. 

Wsparcie, ale na co?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, dofinansowanie przeznaczane jest na spłatę kredytu. Kosztami kwalifikowanymi mogą być np. maszyny, nowe linie produkcyjne, ale także grunty, nieruchomości i prace budowlane, np. adaptacja pomieszczeń lub całych budynków na powierzchnie produkcyjne. Dodatkowo możesz sfinansować wartości niematerialne i prawne.

Tu liczą się innowacje technologiczne, będące wynikiem własnych prac B+R, lub projekty dotyczące wdrożenia wyników tych prac. Możliwości jest kilka - mogą one mieć postać prawa własności przemysłowej, ale także nieopatentowanej wiedzy technicznej, która umożliwia wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów i usług w Twojej firmie.

Nie czujesz się pewnie i nie wiesz, czy możesz aplikować? Zapisz się na darmowy WEBINAR. Zobacz, w czym możemy Ci pomóc i dowiedz się, jak zwiększyć swoją szansę na dofinansowanie dla swojej firmy!

Dlaczego my?

Choć matematyka nie zawsze daje wynik dodatni, to w naszym przypadku liczby działają dla nas na plus. 19 lat na rynku = 3 mld złotych pozyskanych dotacji dla naszych klientów. W tej liczbie ukrywają się zarówno dotacje inwestycyjne, jak i projekty badawczo - rozwojowe. Ponad 1100 zrealizowanych i rozliczonych projektów przez naszych klientów. 40 ekspertów, którzy dla nas pracują = profesjonalizm, skrupulatność, szczegółowość, wiedza i Wasz sukces.

Działamy kompleksowo – naszą pracę rozpoczynamy od analizy Państwa możliwości, jeżeli chodzi o dofinansowanie. Państwa potrzeby są dla nas kluczowe, ale umiemy zestawić je z rzeczywistością. Analizujemy możliwości, aby pozyskać dla Państwa dotacje. Prowadzimy również obszerne analizy rynku, na którym działa przedsiębiorstwo, maksymalizujemy tym samym szanse na pozyskanie dotacji. Współpracujemy z wieloma naukowcami, technologami. Posiadamy zasoby, które pomogą Państwu w wykreowaniu innowacyjności bądź podpowiedzi w jakim kierunku podążać, tak aby zmaksymalizować szanse na dofinansowanie. Wspieramy wiedzą i doświadczeniem także na etapie współpracy z bankami.

Jak wygląda pierwsza część procesu?

Proces składania wniosku bywa jednym z najtrudniejszych w całym etapie. W skrócie wygląda tak:

  • - Przedsiębiorca składa do banku komercyjnego wniosek o udzielenie kredytu technologicznego.
  • - Po uzyskaniu promesy kredytu technologicznego lub zawarciu warunkowej umowy kredytu technologicznego, przedsiębiorca składa do BGK wniosek o dofinansowanie projektu.
  • - Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, BGK przyznaje promesę premii technologicznej, następnie przedsiębiorca zawiera z bankiem komercyjnym umowę kredytową.
  • - BGK podpisuje z przedsiębiorcą umowę o dofinansowanie projektu.
  • - BGK wypłaca premię technologiczną w ramach płatności pośrednich w trakcie realizacji inwestycji oraz w ramach płatności końcowej po zakończeniu realizacji projektu.

Nasza wiedza i 19 letnie doświadczenie zespołu ponad 40 ekspertów pomaga w uzyskaniu wsparcia na jak najwyższym, możliwym poziomie przy minimalizacji ryzyka.

Czas do końca roku

Kryteria konkursowe są prostsze od tych w standardowych konkursach, które odbywały się do tej pory. Obędzie się bez obowiązku wniesienia wkładu własnego w projekt, o ile pozwala na to zdolność kredytowa przedsiębiorstwa. W tym wypadku, to bank komercyjny może przyznać kredyt na finansowanie do 100% wartości projektu. To nie koniec udogodnień, nastąpiło zniesienie wymogu innowacyjności produktu lub usługi w skali kraju, więc szansę na wsparcie mają również projekty wprowadzające innowacje na skalę firmy.

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dotacji, warto zaufać praktykom z wieloletnim stażem. Wychodzimy naprzeciw Twoim rozterkom, wyprostujemy niewiadome i wskażemy pole działania. Wszystkie ręce na pokład, kurs obrany – działamy! Zarejestruj się na BEZPŁATNY WEBINAR lub SKONTAKTUJ SIĘ z naszymi ekspertami.        

Link do webinaru  >

Kliknij, by dowiedzieć się więcej  > 

ZdjecieJK

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Joanna Kropisz

695 954 014

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.