sobota, 23 styczeń 2021
czwartek, 05 kwiecień 2018 11:04

Komorowa myjka do wózków wędzarniczych, zbiorników peklowniczych, drążków, form i pozostałego osprzętu masarniczego

 

Na polskim rynku pojawiły się długo oczekiwane ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania do mycia wielkogabarytowego osprzętu, w tym wózków wędzarniczych. Niewielka powierzchnia ustawienia myjki wydaje się być idealna dla średnich zakładów, a duża wydajność podpowiada zastosowanie systemów w przemysłowych zakładach masarniczych.

To, co od razu rzuca się w oczy, to wygoda wjeżdżania z zabrudzonym sprzętem do komory myjącej. Zbiorniki peklownicze ustawione w słupki/stosy trafiają prosto do komory na jezdnych stelażach. Stosy układamy maksymalnie na wysokość 2 m, a ich liczba zależy od wielkości myjki.

W wyposażeniu opcjonalnym znajdują się dodatkowe wózki wielopoziomowe do wygodnego ułożenia lub zawieszenia wszelkiego osprzętu, tak by woda mogła swobodnie dotrzeć w każde zabrudzone miejsce i bez problemu się z niego wydostać. Po zaryglowaniu kosza zmywarki i ręcznym zamknięciu drzwi można uruchomić program zmywania. W ciągu jednej godziny możliwych jest nawet kilkanaście cykli. 

Prysznic z cyklem wirowania 
Myjka jest wyposażona w system dysz rotujących, rozmieszczonych na całej jej wysokości. Woda wydostaje się z dysz pod dużym ciśnieniem (10-12 bar), docierając do najbardziej newralgicznych i trudno dostępnych miejsc. Kluczowym momentem jest intensywny cykl wirowania zaprogramowany przed fazą płukania. Podczas wirowania na ustawione i zabezpieczone w koszu sprzęty działa duża siła odśrodkowa, która skutecznie usuwa resztki brudnej wody. Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim mechaniczne wstępne oczyszczenie sprzętu pozwala na mniejsze użycie wody podczas fazy płukania. Komorowa myjka do wozkow wedzarniczych zbiornikow peklowniczych drazkow form i pozostalego osprzetu masarniczego 1

Mechaniczny jest również sposób suszenia umytego osprzętu. Powoduje on, że na osprzęcie nie ma śladów pryskania wodą, a czyste narzędzia są idealnie suche i gotowe do użycia. Ponadto  mechaniczne czyszczenie oparte na sile odśrodkowej obracającego się kosza jest bardziej ekonomiczne od termicznego.

To nie wszystkie rozwiązania umożliwiające zredukowanie kosztów mycia. Dużym atutem jest możliwość regulowania częstotliwości obrotów, która pozwala na dobieranie odpowiedniego cyklu wirowania dla mytego osprzętu. W przypadku wózków i drobnego osprzętu wirowanie może mieć wolniejsze obroty, podczas gdy silniejszych obrotów wymagają kosze z pełnym spodem. Regulować można również czas trwania płukania i dozowanie środka czyszczącego. 

Gospodarna i cicha
Jak przystało na niemiecką gospodarność, woda w systemie myjącym Guggenberger krąży w systemie zamkniętym, dzięki czemu jest wykorzystana wielokrotnie. To gwarantuje mniejsze jej zużycie. Myjka o pojemności 30 m3 średnio potrzebuje 18 l wody, w trybie oszczędnym dla mniej zabrudzonych sprzętów nawet 4 l. Mniej wody, która jest efektywnie wykorzystana oraz zastosowany cykl wirowania pozwalają zaoszczędzić na środkach chemicznych. Producent podkreśla, że zużycie środków myjących jest mniejsze o ok. 20% niż w tradycyjnych komorach przelotowych. 

Myjka jest mało wymagająca, jeżeli chodzi o zajmowane miejsce i pod tym względem bije konkurencję na łeb. Zajmuje powierzchnię 1,8 x 2,2 m, a ustawić ją można bezpośrednio przy ścianie, oszczędzając tym samym miejsce w zakładzie. Nie bez znaczenia jest fakt, że myjki komorowe Guggenberger pracują nad podziw cicho, zachowując normy higieny pracy. Jest to zasługa dobrej izolacji dźwiękowej kabiny, która w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej. Tak jak zasady działania myjki są proste, tak prosta jest obsługa myjki. Przejrzyste sterowanie marki SIEMENS wyklucza możliwość popełnienia błędu. 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.